Warsztaty norweskiego Intensywne kursy języka norweskiego w Oslo.

Dla kogo są Warsztaty?

Warsztaty to intensywne 4-tygodniowe kursy języka norweskiego. Stworzyliśmy je dla osób otwartych i pracowitych, które chcą rozwijać siebie i czuć się dobrze w Norwegii.

Na Warsztatach stawiamy na indywidualny rozwój każdego uczestnika, budujemy nawyk systematycznej, ale nie przytłaczającej nauki i ćwiczymy tak długo, aż nie będzie mogło Ci nie wyjść.

Żaneta, uczestniczka warsztatów języka norweskiego

Uczestniczyłam już w większości zajęć Nocnej Sowy :D Aktualnie uczęszczam na treningi słownictwa i jakoś nie mogę przestać!
Przeczytaj historię Żanety »

Elwira, uczestniczka warsztatów języka norweskiego

Uczenie się norweskiego z Nocną Sową to językowa przyjemność. Poczułam się zmotywowana do pracy i stan ten trwa :).
Przeczytaj historię Elwiry »

Weronika, uczestniczka kursu języka norweskiego

Bardzo polecam Martę i Marcina wszystkim tym, którzy stracili już nadzieję, że nauczą się norweskiego. Leniuchy i wstydliwe osoby, również przezwyciężą tu swoje słabości!
Przeczytaj historię Weroniki »

Na wszystkich zdjęciach są prawdziwi uczestnicy Warsztatów.
Zobacz pozostałe opinie »

Aktywne metody

To nie jest tradycyjny kurs.

Bez nudnych podręczników.
Podręcznik nie może przewidzieć jakie masz zainteresowania i co będzie Ci potrzebne w pracy. Dlatego na Warsztatach koncentrujemy się na słownictwie przydatnym w Twoim życiu. Pokażemy Ci aktywne metody, które ułatwiają zapamiętywanie.

Zacznijmy od wymowy.
Uważamy, że naukę wymowy trzeba zacząć jak najwcześniej, by nie tracić później czasu na oduczanie się błędów. Chcemy żebyś czuł się pewnie ze swoim norweskim, żebyś słyszał i rozumiał co do Ciebie mówią. Każdy może spokojnie opanować norweską fonetykę, jeśli tylko zechce wykorzystać narzędzia, które mu zaproponujemy na zajęciach.

Gramatyka po polsku.
Wiele szkół mówi, że naucza gramatyki w wyjątkowy sposób, po czym przerabia podręcznik “dla wszystkich”. Od 2013 roku nauczamy własnymi materiałami przeznaczononymi dla osób polskojęzycznych. Gramatykę tłumaczymy po polsku, krok po kroku, w sekwencji, która jest przystępna, zrozumiała i daje jak najszybsze efekty.

Tylko 6 osób w grupie.
Grupy na Warsztatach nie są większe niż 6 uczestników. Dzięki temu możemy lepiej obserwować Twój rozwój i pomóc Ci z ewentualnymi problemami.

Kto to prowadzi?

Poznaj Martę i Marcina.

Hei,
oto my. Małżeństwo, które głęboko wierzy w to, że możesz nauczyć się języka norweskiego. Pomogliśmy już setkom naprawdę różnych osób, czerpiąc przy tym radość i energię do dalszej pracy. Od 2012 roku prowadzimy Nocną Sowę. Niewiele krócej Warsztaty norweskiego w Oslo.

Przekazywanie wiedzy w jak najprostszy sposób stało się naszym celem. Jest to umiejętność nad którą ciągle pracujemy, bo chcemy żebyś szybciej nauczył się języka. Program Warsztatów opracowujemy w pełni samodzielnie, opierając się o najnowsze badania i metodykę nauczania dorosłych.

Każdy kto nas poznał wie, że zajmujemy się nauczaniem, bo lubimy – nie dlatego, że musimy. Mamy nadzieję, że i Ty masz w sobie równie dużo entuzjazmu do nauki norweskiego, ile my do nauczania Ciebie.

Do zobaczenia,
Marta i Marcin

Nasza filozofia

Uczymy się od najlepszych.

Deliberate practice – świadomy trening.
Deliberate practice to metodyka oparta na najnowszych badaniach o pracy ludzkiego mózgu. Polega na koncentracji na wybranych umiejętnościach, i rozważnym próbowaniu nowych rzeczy.

Inspirują nas: Anders Ericsson, Daniel Coyle, Josh Waitzkin.

Kaizen 改善 – eliminacja błędów.
Kaizen to po japońsku “zmiana na lepsze”. To strategia, która prowadzi do ciągłego doskonalenia się. Uczy, jak eksperymentować i zauważać, co daje pozytywne efekty, a co jest pracą na marne.

Inspirują nas: Masaaki Imai, Kaoru Ishikawa.

Mindfulness – sztuka robienia jednej rzeczy na raz.
Mindfulness to szczególny rodzaj uwagi: świadomej, skierowanej na bieżącą chwilę, nieosądzającej, bez porównywania się.

Na spotkaniach uczymy uwagi i koncentracji na jednym konkretnym zagadnieniu. Nie uczymy się w stresie i pośpiechu, ale budujemy spokojną i pełną zaufania atmosferę. W ten sposób nie tylko lepiej zapamiętasz nowe słownictwo i wymowę, ale też będziesz efektywniej uczyć się sam w domu.

Inspirują nas: Sam Harris, Leo Babauta, Timothy Ferriss.

Andragogika – materiały i metodologia dla dorosłych.
Nie zajmujemy się nauką dzieci. W pedagogice to nauczyciel i oficjalny system edukacji decyduje, co uczeń musi znać, żeby zdać egzamin lub otrzymać dobrą ocenę. Naszym zdaniem oceny nie mają znaczenia, a “wiedza dla wiedzy” jest bezużyteczna.

Warsztaty nie są wykładem, tylko aktywnym, angażującym treningiem ukierunkowanym na indywidualny rozwój. Naszą rolą jest nadanie kierunku pracy i pokazanie najlepszych metod, reszta zależy od Twoich chęci.

Inspirują nas: Seth Godin, Malcolm Knowles.

Wojtek, uczestnik kursu języka norweskiego

Rewelacyjny program warsztatów oraz postawa prowadzących zajęcia powoduje, że z dnia na dzień czujemy się pewniej używając języka norweskiego.

Kasia, uczestniczka kursu języka norweskiego

Czas warsztatów to krok siedmiomilowy w mojej nauce norweskiego.

Ania, uczestniczka kursu języka norweskiego

Dwoje nauczycieli zaangażowanych w swoją pracę i wykonujących ją z pasją, motywuje do działania.

Sebastian, uczestnik kursu języka norweskiego

Marta i Marcin nauczają języka norweskiego unikalną metodą, która pozwoliła mi na łatwe i szybkie przyswojenie wiedzy.

Majorstuen

Nasz adres:
Valkyriegata 13A
0366 Oslo, Norwegia
(wejście od Kirkeveien, obok McDonald's)
Jak do nas trafić →