Warsztaty norweskiego Intensywne kursy języka norweskiego w Oslo.

Dla kogo są Warsztaty?

Warsztaty to intensywne 4-tygodniowe kursy języka norweskiego. Stworzyliśmy je dla osób otwartych i pracowitych, które chcą rozwijać siebie i czuć się dobrze w Norwegii.

Na Warsztatach stawiamy na indywidualny rozwój każdego uczestnika, budujemy nawyk systematycznej, ale nie przytłaczającej nauki i ćwiczymy tak długo, aż nie będzie mogło Ci nie wyjść.

Żaneta, uczestniczka warsztatów języka norweskiego

Uczestniczyłam już w większości zajęć Nocnej Sowy :D Aktualnie uczęszczam na treningi słownictwa i jakoś nie mogę przestać!
Przeczytaj historię Żanety »

Elwira, uczestniczka warsztatów języka norweskiego

Uczenie się norweskiego z Nocną Sową to językowa przyjemność. Poczułam się zmotywowana do pracy i stan ten trwa :).
Przeczytaj historię Elwiry »

Weronika, uczestniczka kursu języka norweskiego

Bardzo polecam Martę i Marcina wszystkim tym, którzy stracili już nadzieję, że nauczą się norweskiego. Leniuchy i wstydliwe osoby, również przezwyciężą tu swoje słabości!
Przeczytaj historię Weroniki »

Na wszystkich zdjęciach są prawdziwi uczestnicy Warsztatów.
Zobacz pozostałe opinie »

Aktywne metody

To nie jest tradycyjny kurs.

Bez nudnych podręczników.
Podręcznik nie może przewidzieć jakie masz zainteresowania i co będzie Ci potrzebne w pracy. Dlatego na Warsztatach koncentrujemy się na słownictwie przydatnym w Twoim życiu. Pokażemy Ci aktywne metody, które ułatwiają zapamiętywanie.

Zacznijmy od wymowy.
Uważamy, że naukę wymowy trzeba zacząć jak najwcześniej, by nie tracić później czasu na oduczanie się błędów. Chcemy żebyś czuł się pewnie ze swoim norweskim, żebyś słyszał i rozumiał co do Ciebie mówią. Każdy może spokojnie opanować norweską fonetykę, jeśli tylko zechce wykorzystać narzędzia, które mu zaproponujemy na zajęciach.

Gramatyka po polsku.
Wiele szkół mówi, że naucza gramatyki w wyjątkowy sposób, po czym przerabia podręcznik “dla wszystkich”. Przez ostatnie 4 lata opracowaliśmy materiały przeznaczone specjalnie dla osób polskojęzycznych. Gramatykę tłumaczymy po polsku, krok po kroku, w sekwencji, która jest przystępna, zrozumiała i daje jak najszybsze efekty.

Tylko 8 osób w grupie.
Na Warsztatach jest dwóch prowadzących, a grupy nie są większe niż 8 uczestników. Dzięki temu możemy lepiej obserwować Twój rozwój i pomóc Ci z ewentualnymi problemami.

Kto to prowadzi?

Poznaj Martę i Marcina.

Hei,
oto my. Małżeństwo, które głęboko wierzy w to, że możesz nauczyć się języka norweskiego. Pomogliśmy już setkom naprawdę różnych osób, czerpiąc przy tym radość i energię do dalszej pracy. Od 2012 roku prowadzimy Nocną Sowę. Niewiele krócej Warsztaty norweskiego w Oslo.

Przekazywanie wiedzy w jak najprostszy sposób stało się naszym celem. Jest to umiejętność nad którą ciągle pracujemy, bo chcemy żebyś szybciej nauczył się języka. Program Warsztatów opracowujemy w pełni samodzielnie, opierając się o najnowsze badania i metodykę nauczania dorosłych.

Każdy kto nas poznał wie, że zajmujemy się nauczaniem, bo lubimy – nie dlatego, że musimy. Mamy nadzieję, że i Ty masz w sobie równie dużo entuzjazmu do nauki norweskiego, ile my do nauczania Ciebie.

Do zobaczenia,
Marta i Marcin

Nasza filozofia

Uczymy się od najlepszych.

Deliberate practice – świadomy trening.
Deliberate practice to metodyka oparta na najnowszych badaniach o pracy ludzkiego mózgu. Polega na koncentracji na wybranych umiejętnościach, ciągłym wychodzeniu poza strefę komfortu i próbowaniu nowych rzeczy.

Inspirują nas: Anders Ericsson, Daniel Coyle, Josh Waitzkin.

Kaizen 改善 – eliminacja błędów.
Kaizen to po japońsku “zmiana na lepsze”. To strategia, która prowadzi do ciągłego doskonalenia się. Uczy, jak eksperymentować i zauważać, co daje pozytywne efekty, a co jest pracą na marne.

Inspirują nas: Masaaki Imai, Kaoru Ishikawa.

Mindfulness – sztuka robienia jednej rzeczy na raz.
Mindfulness to szczególny rodzaj uwagi: świadomej, skierowanej na bieżącą chwilę, nieosądzającej, bez porównywania się.

Na spotkaniach uczymy uwagi i koncentracji na jednym konkretnym zagadnieniu. Nie uczymy się w stresie i pośpiechu, ale budujemy spokojną i pełną zaufania atmosferę. W ten sposób nie tylko lepiej zapamiętasz nowe słownictwo i wymowę, ale też będziesz efektywniej uczyć się sam w domu.

Inspirują nas: Sam Harris, Leo Babauta, Timothy Ferriss.

Andragogika – materiały i metodologia dla dorosłych.
Nie zajmujemy się nauką dzieci. W pedagogice to nauczyciel i oficjalny system edukacji decyduje, co uczeń musi znać, żeby zdać egzamin lub otrzymać dobrą ocenę. Naszym zdaniem oceny nie mają znaczenia, a “wiedza dla wiedzy” jest bezużyteczna.

Warsztaty nie są wykładem, tylko aktywnym, angażującym treningiem ukierunkowanym na indywidualny rozwój. Naszą rolą jest nadanie kierunku pracy i pokazanie najlepszych metod, reszta zależy od Twoich chęci.

Inspirują nas: Seth Godin, Malcolm Knowles.

Wojtek, uczestnik kursu języka norweskiego

Rewelacyjny program warsztatów oraz postawa prowadzących zajęcia powoduje, że z dnia na dzień czujemy się pewniej używając języka norweskiego.

Kasia, uczestniczka kursu języka norweskiego

Czas warsztatów to krok siedmiomilowy w mojej nauce norweskiego.

Ania, uczestniczka kursu języka norweskiego

Dwoje nauczycieli zaangażowanych w swoją pracę i wykonujących ją z pasją, motywuje do działania.

Sebastian, uczestnik kursu języka norweskiego

Marta i Marcin nauczają języka norweskiego unikalną metodą, która pozwoliła mi na łatwe i szybkie przyswojenie wiedzy.

Majorstuen

Nasz adres:
Valkyriegata 13A
0366 Oslo, Norwegia
(wejście od Kirkeveien, obok McDonald's)

Do której grupy chcesz dołączyć?

Przygotowaliśmy trzy kursy wiodące: Zaczynam Mówić, Uczę się Mówić i Rozwijam. Każdy z nich trwa miesiąc i daje Ci coraz szersze możliwości komunikacji.

Dodatkowo, jako uzupełnienie możesz dołączyć do Treningów Wymowy, Treningów Słownictwa lub Konwersacji.

Zaczynam Mówić

Aktywny kurs norweskiego od zera.

4500 kr (w cenie są wszystkie materiały) | 32 godziny lekcyjne | 4–8 osób w grupie

Dla kogo są te Warsztaty?
Dla wszystkich, którzy nie mieli styczności z językiem norweskim lub dla tych, którzy chcą powtórzyć i usystematyzować podstawy.
Dzięki warsztatowym metodom już od pierwszych zajęć zaczniesz mówić po norwesku.
Czego się nauczysz?
Po pierwsze poprawnej wymowy. Nauczymy Cię mówić i czytać zgodnie z zasadami norweskiej fonetyki. Dowiesz się, jak w szybki sposób uczyć się nowych słów i jak je odmieniać.
Nabierzesz płynności w opowiadaniu o sobie, o tym co robisz, czego potrzebujesz oraz jakie masz plany. Opanujesz czas teraźniejszy i przyszły, które są kluczowe w codziennej komunikacji. Zdobędziesz solidną podstawę z gramatyki, która umożliwi Ci w pełni samodzielną kontynuację nauki.

Następne Warsztaty rozpoczniemy jesienią. Zapisy otworzymy w wakacje.

Chciałbyś o coś zapytać? Zerknij do najczęściej zadawanych pytań »

Treningi Wymowy

Jest to oferta wyłącznie dla uczestników naszych Warsztatów, którzy mają ochotę na dodatkowe zajęcia z norweskiej wymowy i rozumienia ze słuchu. Polecamy je osobom, które ukończyły Zaczynam Mówić.

W tej chwili nie prowadzimy Treningów z powodu SARS‑CoV‑2.

Uczę się Mówić

Zacznij używać czasów przeszłych na co dzień.

4500 kr (w cenie są wszystkie materiały) | 32 godziny lekcyjne | 4–8 osób w grupie

Dla kogo są te Warsztaty?
Jeśli czujesz, że już sporo potrafisz, ale nadal masz problem ze swobodną komunikacją, to coś dla Ciebie.
Na tym etapie powinieneś dobrze znać czas presens, odmianę rzeczownika i być gotowym na samodzielną naukę poza kursem.
Czego się nauczysz?
Rozumienia i użycia czasów preteritum i perfektum, dzięki czemu będziesz w stanie wyrazić niemal każdą myśl po norwesku. Dowiesz się, w jaki sposób zmieniać szyk zdania i poprawnie odmieniać przymiotniki. Zaczniesz czytać norweską prasę, przez co rozwiniesz słownictwo i będziesz lepiej rozumieć Norwegów.

Następne Warsztaty rozpoczniemy jesienią. Zapisy otworzymy w wakacje.

Czy masz pytania? Sprawdź najczęściej zadawane pytania »

Treningi Słownictwa

Jest to oferta wyłącznie dla uczestników Warsztatów, którym spodobało się czytanie norweskich gazet i chcieliby kontynuować ten nawyk. Polecamy je osobom, które ukończyły Uczę się Mówić.

W tej chwili nie prowadzimy Treningów z powodu SARS‑CoV‑2.

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu.
Czas i tak upłynie.

H. Jackson Brown Jr

Rozwijam

Ostatni krok przed Konwersacjami.

4500 kr | 32 godziny lekcyjne | 4–8 osób w grupie

Dla kogo są te Warsztaty?
Dla osób, które poznały już czas przeszły, konstrukcję perfektum i szyk prosty, ale nie czują się pewnie w rozmowach po norwesku.
Jeśli chcesz, żeby Twoje wypowiedzi były poprawne, ale zamiast nudnej gramatyki wolisz aktywne ćwiczenia, dialogi i czytanie norweskiej prasy, te Warsztaty są dla Ciebie.
Czego się nauczysz?
Poznasz szyk zdań podrzędnych, dzięki czemu będziesz bez trudu budować dłuższe zdania. Nabierzesz wprawy w używaniu przymiotników, co pozwoli Ci tworzyć barwne opisy miejsc i sytuacji. Nauczysz się reagować, gdy ktoś zapyta Cię o drogę.
Ten kurs to Twój przełomowy moment w rozumieniu języka norweskiego.

Następne Warsztaty rozpoczniemy jesienią. Zapisy otworzymy w wakacje.

Jeśli masz pytania, zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane »

Konwersacje

By płynnie rozmawiać po norwesku.

Pierwszy kurs: 1500 kr | Kontynuacja: 1000 kr | 8 godzin lekcyjnych | 3–6 osób w grupie

Dla kogo są Konwersacje?
Dla osób, które chcą czytać norweską prasę, dzielić się opiniami na temat codziennego życia w Norwegii i poznać nowych ciekawych ludzi.
Nie musisz być mistrzem gramatyki, ale powinieneś rozumieć użycie czasów preteritum i perfektum oraz znać szyk norweskiego zdania.
Jak wyglądają zajęcia?
Na Konwersacjach używamy tylko języka norweskiego. Na każde spotkanie przygotowujesz temat, który Cię fascynuje. Opowiadasz o nim, dzielisz się nowym słownictwem i dyskutujesz z innymi. Na niektórych spotkaniach analizujemy szczegółowo błędy, które pojawiły się w wypowiedziach i uczymy się je eliminować.
Każdy kurs jest inny, dlatego możesz uczestniczyć w Konwersacjach wiele razy.

Następne Warsztaty rozpoczniemy jesienią. Zapisy otworzymy w wakacje.

Monika, uczestniczka kursu języka norweskiego

Warsztaty Nocnej Sowy to najlepiej zainwestowany czas w naukę norweskiego.

Adrian, uczestnik kursu języka norweskiego>

Jeśli nie lubisz wydawać bez sensu pieniędzy jak ja, to inwestycja w Nocną Sowę będzie strzałem w dziesiątkę.

Łukasz, uczestnik kursu języka norweskiego

Polecam wszystkim szukającym właściwej drogi do nauki języka norweskiego.

Ewelina, uczestniczka kursu języka norweskiego

Był to dla mnie miesiąc intensywnej pracy, ale dzięki temu widzę efekty.

Zobacz wszystkie opinie naszych uczestników »