Czy jesteś gotowy
na norweską przygodę?

Stworzyliśmy Nocną Sowę dla osób, które cenią skandynawski spokój, czerpią radość z nauki norweskiego i są otwarte na nowe wyzwania.

Kim jesteśmy?

Marcin
marcin@nocnasowa.pl

Jestem filologiem norweskim. Zaraz po studiach zajmowałem się tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi w branży elektro­energetycznej. Później studiowałem literaturę norweską na Uniwersytecie w Oslo. Chociaż na co dzień już się tym nie zajmuję, to mogę śmiało powiedzieć, że te studia były miejscem ogromnej inspiracji i jednym z ciekawszych doświadczeń w moim życiu.

Przez te kilka lat zajmowałem się także nauczaniem norweskiego. Wystarczająco długo, by stwierdzić, że każdy może nauczyć się tego języka, jeśli tylko znajdzie czas i chęci.

Kiedy tylko mam wolną chwilę programuję aplikacje internetowe i uczę się kolejnych języków programowania. Uwielbiam dobry, funkcjonalny design, fotografię oraz sushi.

Marta
marta@nocnasowa.pl

Skończyłam Inżynierię Środowiska, ale zamiast specja­lizować się w projektowaniu, zapragnęłam na chwilę bardziej kreatywnych rzeczy – i tak już zostało.

Kilka lat poświęciłam na koordynację projektów edukacyjnych. Wiele z nich tworzyłam od podstaw, inne kontrolowałam. Prowadziłam szkolenia i warsztaty dotyczące aktywnych metod edukacji. Byłam doradcą, ale jednocześnie sporo czasu poświęcałam na rozwijanie siebie, w tym języka norweskiego.

Cenię ludzi z pasją, szczególnie tych szczerych i ambitnych. Uwielbiam Taiji, spacery po Oslo o każdej porze dnia lub nocy, czas na dobrą książkę lub film – chętnie skandynawski lub azjatycki.

Dlaczego Nocna Sowa?

By nocami odkrywać swoje nowe pasje.

Nocna Sowa powstała w 2012 roku jako wieczorny kurs norweskiego. Taki, który realizujesz po długim dniu pracy, albo kiedy potrzebujesz dodatkowych materiałów do intensywnej nauki. Szybko okazało się, że dla wielu to kurs wiodący, uczący przede wszystkim samodzielności.

Rozumiemy, że wiele osób ma ograniczony czas. Szanujemy to. Przygotowując materiały do nauki skupiamy się na najpotrzebniejszych zagadnieniach i tłumaczymy je najprościej, jak to tylko możliwe. Uważamy, że brak czasu nie jest przeszkodą w nauce języka. Jeśli masz wystarczająco dużo chęci, to nie ma takiej siły, która by Cię powstrzymała przed rozwijaniem swoich zainteresowań.

Nie opowiadamy bajek

Nie stworzyliśmy tego miejsca, by sprzedać Ci jakąś tajemniczą metodę nauki na skróty, bo wiemy, że taka nie istnieje.

Oficjalnie sprzeciwiamy się mitom o nauce języków, które skutecznie krzywdzą ludzi – zabijają ich zapał do nauki i podcinają skrzydła.

Walczymy z przestarzałym systemem nauczania i pokazujemy, że można inaczej – po swojemu, z pasją, bez nudnych podręczników.

Dzielimy się tym, co nas fascynuje

Książki i filmy po norwesku są wspaniałym narzędziem do nauki. Pozwalają na kontakt z żywym językiem i odcięcie się od szkolnego schematu myślenia, który podpowiada: wciąż jest za wcześnie.

Na blogu pomagamy odkryć pierwszą książkę, gazetę, ulubiony podcast oraz film. To zwykle przełomowy moment w podejściu do nauki i najciekawsza droga do zrozumienia norweskiej kultury.

Chcesz do nas dołączyć?

O wszystkich aktualnościach, nowych artykułach i ćwiczeniach dowiesz się z naszego Newslettera. Są to regularne maile, które Cię zmotywują i dadzą radość z odkrywania norweskiego.