Norweskie filmy

Film | Metody | Słuchanie

Moja fascynacja Skandynawią zaczęła się od kilku filmów, które tak bardzo różniły się od amerykańskiego kina. Niektóre zapadły mi mocno w pamięci, mimo, że widziałam je ładnych parę lat temu. Poniżej przedstawiam listę norweskich filmów, które wywarły na mnie duże wrażenie, bądź uważam je za wartościowe do nauki.

Przeczytaj artykuł →

Podstawy podstaw języka norweskiego

Słuchanie

Książek i kursów na poziomie podstawowym z języka norweskiego jest mnóstwo i pewnie spotkałeś się z niejednym. Spośród tak wielu darmowych materiałów, trudno jest znaleźć te wartościowe. Celem tego artykułu jest zebranie w jednym miejscu najlepszych źródeł, które wprowadzą Cię do nauki norweskiego.

Przeczytaj artykuł →

Ekornet

Film | Słuchanie

Historia chłopca, którego ojciec trafia do więzienia. Dziesięciolatek decyduje się na największe poświęcenie, by pokazać jak bardzo go kocha.

Przeczytaj artykuł →

Lån meg din kone

Film | Słuchanie

“Pożycz mi swoją żonę” to doskonała norweska komedia z 1958 roku. Przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubią filmy w klimacie podobnym do tych z Audrey Hepburn. To norweska klasyka z tamtych lat i wspaniały język, z którego można czerpać także dziś.

Przeczytaj artykuł →