Szukasz kryminału do czytania na głos dziecku lub sobie? A może prezentu dla nastolatka, który uwielbia Norwegię? W tym zestawieniu znajdziesz norweskie tytuły, które dostępne są także w języku polskim.
Przeczytaj artykuł →
Jest taka kategoria książek dla dzieci, nad którymi bym się chwilę zastanowiła, zanim podarowałabym dziecku. Za to bez wątpienia mogę polecić je dorosłym.
Przeczytaj artykuł →
Czytanie po norwesku lepiej zacząć wcześniej niż później. Mimo to, każda kreatywna osoba potrafi znaleźć wiele argumentów, by odłożyć to na później. Problem zwykle nie leży w braku umiejętności, tylko w znalezieniu odpowiedniej treści.
Przeczytaj artykuł →
Dla nas jest domem, a jednocześnie miejscem, które ciągle odkrywamy. Wiemy, że nie nadaje się dla każdego, ale może oczaruje akurat Ciebie.
Przeczytaj artykuł →
W ostatnich latach powstało wiele interesujących norweskich seriali, które z przyjemnością możemy polecić do nauki norweskiego.
Przeczytaj artykuł →
Siódma rano, pociąg z Asker do Oslo. Cisza. Choć wagon jest pełny, nikt nie rozmawia. Kilka osób śpi, kilka słucha muzyki. Pozostali są zgarbieni i wpatrzeni w małe ekrany. Nawet gdy ustawiają się do wyjścia, nie podnoszą wzroku. Gdy są już w pracy, w każdej przerwie mają telefon w dłoni. Nieważne, czy jest tam coś nowego lub ciekawego, nawyk jest silniejszy.
Przeczytaj artykuł →
Zawsze nas ciekawiło, dlaczego niektórym ludziom nauka języka przychodzi łatwiej. Czy to dzięki wrodzonej bystrości czy sposobie myślenia?
Przeczytaj artykuł →
Podcasty i audycje po norwesku w jednym miejscu. Przygotowaliśmy jedno duże zestawienie, żeby pomóc Ci otoczyć się językiem i rozwinąć zainteresowania.
Przeczytaj artykuł →
Na nasze Warsztaty trafiają osoby w każdym wieku – od 18 latków po emerytów. Wielu z nich ma podobne spostrzeżenie: w tym wieku nauka już tak łatwo nie przychodzi. Czemu tak czują i jak to przełamać?
Przeczytaj artykuł →
Gdy osiągniemy pewien poziom z języka, możemy wpaść w pułapkę powtarzania wciąż tych samych słów i zwrotów. Mimo że poświęcamy dużo czasu na naukę i praktykę, czujemy, że stoimy w miejscu i popełniamy te same błędy. Metoda Benjamina Franklina pomoże nam wyjść z tego stanu.
Przeczytaj artykuł →