E-book Anatomia norweskiego

Zajęło nam dłużej niż zakładaliśmy, ale w końcu jest!

Anatomia norweskiego ebook

Na urządzenia Apple książkę możesz kupić przez aplikację Books:

Get it on Apple Books

Na urządzenia z systemem Android książkę dostaniesz na Google Play:

pobierz z Google Play

Jeśli masz jakiś niszowy telefon (Nokia :D albo telefon z Linuxem), to z pewnością był to przemyślany i świadomy wybór. Jednak nawet wtedy możesz czytać e-booka (tego z Google Play) w przeglądarce internetowej. Wybraliśmy właśnie te dwa miejsca do sprzedaży e-książki, żeby wszyscy mieli możliwość dostępu.

Każdy format książki ma swoje plusy. Wersja retro, czyli drukowana, jest oczywiście bliższa naszemu sercu i kto ją posiada temu przybijamy piątkę.

Wersja elektroniczna też jest fajna, bo:

  • zawsze masz książkę przy sobie – w telefonie i tablecie;
  • szybciej przeniesiesz się do rozwinięcia tematu za pomocą linków;
  • sprytnie użyjesz opcji: szukaj, kiedy pojawi się ważne pytanie;
  • gdy pomyślisz: jak to się czyta po norwesku? możesz skorzystać z wbudowanej aplikacji do czytania. Z każdą kolejną wersją iOS i Android, głos staje się naturalniejszy;
  • książkę możesz otworzyć na komputerze, jeśli preferujesz czytanie na większym ekranie;
  • jedną zakupioną książkę możesz mieć jednocześnie na kilku urządzeniach.

Tworzenie e-booka było dla nas ciekawym wyzwaniem i nauką czegoś nowego. Wszystko tworzyliśmy w kodzie, ponieważ nie jest to powieść, której wystarczy zmienić format z nadzieją, że samo się jakoś poukłada. Nie jest to też krótki podręcznik. Łatwo sobie wyobrazić, że to praca nad kolejnymi tabelami, wykresami i schematami, które muszą się skalować do każdego urządzenia, z którego masz ochotę skorzystać. Do tego linki z odnośnikami do innych rozdziałów. Choćby z tego ostatniego powodu nie mogliśmy zlecić stworzenia e-booka komuś innemu. Taka osoba musi nie tylko tworzyć takie publikacje, ale dodatkowo znać polski, norweski, rozumieć gramatykę obu języków i najlepiej wiedzieć jeszcze, co autorzy mieli na myśli. Powiedzmy, że to dość specyficzne zadanie. Szczęśliwie udało się to dokończyć i możemy z przyjemnością oddać go w Twoje ręce.