Najczęściej zadawane pytania

Warsztaty Pisania

Czy Warsztaty są odpowiednie dla mnie?

Warsztaty Pisania to inwestycja czasu i pieniędzy. Dobrze rozumiemy, że możesz nie mieć pewności, czy to dla Ciebie.

Zawsze stawiamy na pełną szczerość i otwartość. Dlatego jeśli nigdy nie miałeś styczności z norweskim, albo właśnie teraz zaczynasz naukę, to nie ukrywajmy – jest jeszcze za wcześnie, żeby zacząć pisać dziennik.

Jeśli uczysz się intensywnie od kilku tygodni i znasz już budowę zdania oraz czas teraźniejszy, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy dasz radę przez 30 dni pisać po norwesku? Chcemy, żeby każdy uczestnik w 100% skorzystał z Warsztatów Pisania, dlatego musisz mieć pewność, czy nie jest jeszcze za wcześnie.

Jeśli uczysz się już kilka miesięcy albo dłużej i czujesz, że masz dużo chęci do dalszej nauki, to Warsztaty będą dla Ciebie idealne.

Dlaczego dziennik?

Bo to najlepszy sposób na wyrobienie nawyku uczenia się. Uczysz się w spokojnych warunkach, w wybranej przez Ciebie godzinie i bez stresu. Pisząc po norwesku rozwijasz swój zasób słów, a to ułatwia Ci komunikację po norwesku.

Ile czasu muszę przeznaczyć na Warsztaty?

Warsztaty Pisania nie działają jak rozwiązanie krótkiego ćwiczenia. W niektóre dni będziesz mieć dużo do powiedzienia i pomysły same będą przelawały się do dziennika. Innego dnia będziesz potrzebować trochę więcej czasu, żeby wejść w odpowiedni nastrój, przemyśleć temat i poszukać w słowniku nowych słów. Załóż, że zajmie Ci to 30 minut dziennie.

Jak będziecie sprawdzali dzienniki?

Nauczamy nie od dziś i dobrze wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście do każdej osoby. Zgodnie z tą myślą będziemy też podchodzili do Twojego dziennika.

Dla osób, które niedawno zaczęły naukę norweskiego najważniejsze jest opanowanie szyku zdania i poprawnego użycia czasu teraźniejszego. Dlatego tym osobom będziemy pomagali rozwijać przede wszystkim te zagadnienia.

Jeśli jesteś bardziej doświadczony, to pomożemy Ci udoskonalać trudniejsze elementy języka, np: rozróżnianie między preteritum a perfektum, poprawne użycie form określonych, albo zgodność przymiotnika z rzeczownikiem.

Gdy ktoś ma problem z szykiem podrzędnym (a kto go nie ma...), to zasugerujemy, w jaki sposób go opanować i zacząć stosować w swoim dzienniku.

Sprawdzanie dziennika nie sprowadza się do poprawiania literówek. Naszą misją jest pomoc w rozwoju języka norweskiego, a nie wytykanie błędów.

O czym mogę pisać w dzienniku?

Jeśli dołączyłeś do kursu przygotowującego, to już pewnie wiesz, że pisać możesz o wszystkim. O swoim dniu, o pracy, o dzieciach, o marzeniach lub wspomnieniach. Możesz wymyślać historie i opowiadania, albo przygotowywać się do rozmów, które Cię czekają. Możesz pisać o wszystkim, co Cię fascynuje.

Co to jest Forum Inspiracji?

Jest to prywatne forum, do którego dostęp będą mieli tylko uczestnicy Warsztatów. Każdego dnia będziemy umieszczali tam nowy temat. Możesz potraktować to jako pomysł do kolejnego wpisu w prywatnym dzienniku, albo zacząć dyskusję z innymi uczestnikami.

(Wpisy na forum nie zaliczają się do limitu znaków Twojego dziennika i nie będziemy ich korygować. To miejsce spontanicznej komunikacji.)

Co się stanie kiedy osiągnę limit znaków?

Wszystkie znaki w Twoim dzienniku będą automatycznie zliczane i wyświetlane. Kiedy osiągniesz wybrany limit znaków, nie będziesz mógł dodawać kolejnych wpisów.

Nie masz limitów dziennych. Możesz pisać jednego dnia więcej, innego mniej. Czasem kilka razy dziennie, albo tylko raz.

Dla Twojego norweskiego będzie najlepiej, jeśli będziesz pisać każdego dnia, ale jeśli Ci się nie uda, to nic się nie stanie.

(Korekta nie jest wliczana w limit znaków Twojego dziennika.)

Czy mogę dołączyć na parę dni, żeby zobaczyć, czy mi się uda?

Jeśli chcesz tylko spróbować, bo nie wiesz czy Ci się uda, albo nie jesteś w stanie zainwestować 30 dni na rozwój swojego języka, to widocznie Warsztaty nie są dla Ciebie.

Można całe życie odkładać na później to, czego się naprawdę chce. Nie rozwiniesz norweskiego “próbując” przez kilka dni. Rozwiniesz go mówiąc, pisząc i myśląc w tym języku. Warsztaty Pisania są po to, żeby działać – tak na poważnie.

Jak mogę skontakować się z Wami?

Jeśli masz więcej pytań, możesz napisać do nas maila na marta@nocnasowa.pl lub wiadomość na Facebooku.

Czy jesteś gotowy na nową przygodę?

Dołącz do Warsztatów Pisania