Zima w Dolinie Muminków

Oglądanie filmów, to jedno z przyjemniejszych zajęć w nauce języka. Jednak na początku trudno znaleźć taki, który będzie łatwy w zrozumieniu. Dlatego proponuję zaczynać od czegoś lekkiego.

Muminki znają wszyscy. Można śmiało powiedzieć, że moda na nie nie przemija. Bukę widać na wielu zdjęciach w internecie, a Mała Mi gości nawet na zdjęciach profilowych. W norweskich sklepach często wykorzystuje się motyw Muminków na ceramice lub innych gadżetach. I chociaż kojarzą się z bajkami dla dzieci, to ostatnie części tych fińskich książek skierowane są dla dorosłych.

Wróćmy do języka. Ponieważ słuchania ze zrozumieniem trzeba nauczyć się tak samo, jak pisania i gramatyki, warto zacząć od czegoś znanego. W tym przypadku nauka z filmów dla dzieci ułatwi przejście do oglądania poważniejszych materiałów.

Film, który znajdziesz poniżej, to animowana wersja szóstej części Muminków. Możesz obejrzeć ją w towarzystwie dzieci, bo z myślą o nich powstała. Nie przejmuj się, jeżeli nie wszystko będzie zrozumiałe.

Muminek po norwesku to Mummitrollet, bo główni bohaterowie są trollami. W tej części Muminek budzi się ze snu zimowego trochę za wcześnie. Zobacz, jak sobie radzi, gdy rodzice śpią, a za oknem śnieg…

Dobrej nocy ;)