Spacer po Norwegii cz. 2

Nauka języka na kursie, a samokształcenie to zupełnie inna sprawa. Dlatego Ci, którzy są dociekliwi i potrafią czerpać wiedzę z otoczenia, robią dużo szybsze postępy. Czy należysz do tego grona?

Na Facebooku już od jakiegoś czasu prowadzimy projekt Spacer po Norwegii. Umieszczamy tam zdjęcia tabliczek po norwesku, które pomagają zapamiętać jakieś słowo lub wyrażenie.

Miło nam, kiedy wysyłacie do nas swoje zdjęcia (i tym samym pomagacie sobie nawzajem) oraz kiedy zauważacie ich edukacyjny aspekt. Wiemy, że można przez lata przechodzić obok tabliczki “lufting av hunder forbudt” i nie rozumieć co tam jest napisane. A wystarczy odrobina ciekawości, by rozwijać język “przy okazji”.

To jak? Masz teraz ochotę na krótki spacer po Oslo?

Zamknij furtkę. – Napis przy wejściu do przedszkola. Chyba dość ważny. ;-)
Dotyczy prawego pasa. – Wiele miejsc w Oslo ma wydzielone pasy dla autobusów i taksówek.
Impreza uliczna. Proszę jedź dookoła.
Proszę skorzystaj z chodnika po drugiej stronie.
Parkowanie zabronione. Odholowanie bez ostrzeżenia. – To popularny komunikat. Warto znać.
Świeże makaroniki. – To pyszne kolorowe ciastka, na które warto wstąpić.

Polecamy czasem wracać do albumu Spacer po Norwegii, bo to niezła powtórka. Może się też okazać, że coś wcześniej przeoczyłeś. Facebook wyświetla wpisy tylko ograniczonej grupie osób, które polubiły Nocną Sowę. Żeby widzieć więcej, trzeba być bardziej zaangażowanym – komentować, coś polubić itp. Tak już jest i nie mamy na to wpływu. Cieszmy się, że za darmo możemy korzystać z tego narzędzia.