Zacznijmy od tego, że strona Finn.no to część kultury życia w Norwegii. Nie wiem, czy znasz kogoś, kto tu mieszka i nie miał z nią styczności. Kupisz i wynajmiesz to dosłownie wszystko i mam wrażenie, że pozbędziesz się też wszystkiego.
Przeczytaj artykuł →
Najważniejszym numerem telefonu, który zna każde norweskie dziecko jest 113 (en-en-tre). Czy znasz pozostałe?
Przeczytaj artykuł →
We wszystkich podręcznikach znajdziesz dwa podstawowe słowa: chcieć (ville) i potrzebować (trenge). Skoro te już znasz, to przejdźmy do pozostałych, które wyrażają całe spektrum intencji: potrzebę, ochotę, pożądanie, przymus itd.
Przeczytaj artykuł →
W dobie nowego koronawirusa warto zaznajomić się z norweskim słownictwem związanym z zapobieganiem, zarażeniem i objawami infekcji. Przygotowaliśmy ćwiczenie, które ułatwi Ci zrozumienie artykułów prasowych dotyczących SARS‑CoV‑2.
Przeczytaj artykuł →
Czy chcesz dobrze nauczyć się liczebników porządkowych? Tu znajdziesz wszystko czego potrzeba, by sprawnie się nimi posługiwać.
Przeczytaj artykuł →
To ćwiczenie dla początkujących, dzięki któremu nauczysz się 30 podstawowych części ciała po norwesku.
Przeczytaj artykuł →
RGB – rød, grønn, blå. To mogłoby niektórym wystarczyć, ale pójdziemy o krok dalej.
Przeczytaj artykuł →
To ćwiczenie jest dla osób korzystających z Anatomii norweskiego. Przećwiczysz w nim wyrażenia z ostatniego rozdziału książki.
Przeczytaj artykuł →
Czy wiesz, jak jest gołąb, mewa albo wróbel po norwesku? Warto je znać, przecież znamy te ptaki dobrze z Polski. W tym ćwiczeniu poznasz podstawowe nazwy zwierząt, które występują w Norwegii. Wystarczy kilka minut, żeby je zapamiętać.
Przeczytaj artykuł →
Istnieje bardzo wiele sposobów na to, jak pożegnać się po norwesku. Podpowiadamy jak zrobić to neutralnie, grzecznie, potocznie, w formie pisemnej lub ustnej.
Przeczytaj artykuł →